VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ!

VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ!

VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ!

VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ!

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, döviz kurundaki artış ve son ekonomik gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu.

Vatandaşın derdinin inmeyen döviz kuru ve sürekli artan enflasyon olduğunu söyleyen İYİ Partili Akan, “Türkiye maalesef ki yanlış ekonomi politikaları sebebiyle içinden çıkılamaz bir dar boğaza girmiş durumdadır. Hükümet, Orta Vadeli Program’da doların 2021’de 7 lira 68 kuruş, 2022’de 7 lira 88 kuruş, 2023’te 8 lira 2 kuruş olmasını öngörüyordu ancak doların daha bugünden 8,50 TL’ yi, Euro’nun 10 TL’yi geçmesiyle görüldü ki üç yıl sonrası için verilen hedeflere şimdiden ulaşıldı” dedi.

ESNAF KAN AĞLIYOR!

Her gün bir mahallede vatandaş ve esnafla buluştuklarını belirten Akan, “Selam verdiğimiz vatandaşımız bize ekonomiyi soruyor. Ne olacak bu doların hali? Bizi korona değil, dolar öldürecek diyor. Vatandaşımız söylediği her şeyde haklı. Bu memleketin şu an tek bir gündemi var o da ekonomi. İlimizde kepenk kapatan esnaflarımızı görüyorum, siftah yapmadan günü bitiren esnaflarımızı görüyorum. İçim kan ağlıyor. Evde tencere kaynamıyor!” dedi.

HER ŞEY DOLARLA!

Süt ürünlerinden teknolojik ürünlere, benzin ve mazot fiyatları ve hatta otomobil fiyatlarının bile dövize endeksli arttığını söyleyen Akan, “bunlar yetmiyormuş gibi ÖTV’ye zam yapıldı, araç muayene ücretleri bile aldı başını gitti. Bir araç muayenesi için vatandaştan 342 lira alınıyor. Egzoz ölçümü için 80 lira toplam 422 lira. Yazık, günah! Elektrik, doğalgaz fiyatları sürekli zam alıyor. Önümüz kış, hemşehrilerimiz nasıl ısınacağızın derdine düşmüş durumda, yazık etmeyin bu millete bu gidişata bir dur deyin! ” dedi.

ARTIK SEÇİM ÇOK YAKIN!

Mahalle ziyaretlerinde vatandaşların haklı olarak siz iktidara gelseniz farklı mı olacak diye sorduğunu söyleyen Akan, “evet biz iktidar olduğumuzda ekonomiyi düzelteceğimiz iddiasıyla ortaya çıkıyoruz. Ekonomi kadrolarımız bunu yapmak için gayet eğitimli ve tecrübeli. Biz memleketimizi daha iyi yöneteceğimiz ve bunu yaparken israftan uzak duracağımızın iradesini koyuyoruz ortaya. Bu bir memleket meselesidir ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener partimizin bu iradesini her ziyaretinde net bir şekilde anlatmaktadır. Pandemi sürecinde bile il-ilçe kapı kapı dolaşarak vatandaşımızın derdiyle dertlenmekte ve çözüm yollarını paylaşmaktadır. Ülke bu haliyle daha fazla ilerleyemez, seçim yakındır, İYİ Parti iktidarı yakındır!” ifadelerini kullandı.