Trafik Noktalarına Ziyaret

Trafik Noktalarına Ziyaret

Trafik Noktalarına Ziyaret

İYİ PARTİLİ AKAN’DAN TRAFİK NOKTALARINA ZİYARET

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan AKAN, Trafik haftası sebebi ile Yunusemre İlçe sınırları içerisindeki Trafik noktalarını ziyaret etti.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan AKAN, Trafik haftası sebebi ile İlçe Trafik Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı kontrol noktalarını ziyaret etti.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan AKAN “Trafik ve İlk Yardım Haftası” ile ilgili yaptığı açıklamada ;”Trafik ve ilk yardım bilincinin sağlanması amacı ile Mayıs ayının ilk haftası Trafik ve İlk Yardım Haftası olarak kutlanmaktadır. Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla maalesef hayatını kaybetmektedir. Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymaktır. Trafik kazalarının, önlenebilir olduğunu, alınan tedbirler sonucunda ve doğru ilk yardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığını unutmamalıyız. Bu konularda halkımıza önemli görevler düşmektedir. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza küçük yaştan itibaren trafik ve ilk yardım eğitimi verilmek suretiyle kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak, gelecekte trafik kurallarını özümsemiş, bilinçli bireylerden oluşan çağdaş bir toplum oluşturmanın sorumluluğu içerisindeyiz. Evde kaldığımız bu günlerde trafik kurallarını aklımızdan çıkarmayalım ve çocuklarımızla geçirdiğimiz vakitlerde onlara da trafik kurallarını hatırlatalım. Bu salgın günlerinde sınırlı şekilde trafiğe çıksak da yoğun mesai harcayan tüm emniyet ve jandarma mensuplarımıza destek olmamız gerekiyor. Yayalarımızın ve sürücülerimizin trafik kurallarına uyarak, sağlık ve huzur içerisinde yaşamlarını devam ettirdikleri kazasız bir yaşam temenni ediyorum. Bu vesileyle başta Emniyet Teşkilatımız, Jandarmamız ve ilk yardım çalışanlarımız olmak üzere, tüm sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın “Trafik ve İlk Yardım Haftası’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.
İYİ Partili AKAN, iftar sonrası gerçekleştirdiği ziyaretlerinde Trafik Polislerine tatlı ikramında bulundu.