KİMDİR

Tufan Akan 1982 yılında Iğdır’da doğdu. Farklı illerde İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Manisalı Sadullah Akan ve eşi Meryem Akan’ın oğlu olan Tufan Akan, İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimlerini sırasıyla İstanbul Giresun Ankara Kırıkkale ve Kahraman Maraş illerinde tamamladı.

Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde aldı ve 2004 yılında mezun oldu. Sonrasında Sabancı Üniversitesi Yöneticilik Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Çanakkale Gökçeada 5.Komando Alayında askerlik görevini yaptıktan sonra İlaç Sektöründe faaliyet gösteren alanında Türkiye lideri Özel bir firmada profesyonel iş hayatına başlangıç yaptı. Çalıştığı firmada 3 yıl gibi koca bir sürede başarılı projelere imza atan Akan, ilaç sektöründe Dünya lideri olan İsviçreli bir firmaya transfer oldu. Bu firmada arka arkaya 5 yıl, Sürekli Başarı Ödülü ve Türkiye Satış Birincilikleri elde eden Akan ödüllü bir çok ulusal projeye imzasını attı.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı ve Yunusemre Belediyesi İYİ Parti Grup Sözcülüğü görevlerini yürüten Tufan Akan, 1982 yılında Iğdır’da doğdu. Farklı illerde İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Manisalı Sadullah Akan ve eşi Meryem Akan’ın oğlu olan Tufan Akan, İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimlerini sırasıyla İstanbul Giresun Ankara Kırıkkale ve Kahraman Maraş illerinde tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde aldı ve 2004 yılında mezun oldu. Sonrasında Sabancı Üniversitesi Yöneticilik Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Çanakkale Gökçeada 5.Komando Alayında askerlik görevini yaptıktan sonra İlaç Sektöründe faaliyet gösteren alanında Türkiye lideri Özel bir firmada profesyonel iş hayatına başlangıç yaptı. Çalıştığı firmada 3 yıl gibi kısa bir sürede başarılı projelere imza atan Akan, ilaç sektöründe Dünya lideri olan İsviçreli bir firmaya transfer oldu. Bu firmada arka arkaya 5 yıl, Sürekli Başarı Ödülü ve Türkiye Satış Birincilikleri elde eden Akan ödüllü bir çok ulusal projeye imzasını attı. Özel Sektörde yeterli bilgi ve tecrübeyi elde eden Tufan Akan, 2015 yılı başında, sahibi olduğu Gıda Sektöründeki şirketinin başına geçti. Hali hazırda gıda sektöründe İthalat-İhracat firmalarına sahip olan Tufan Akan, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası 5.komitesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ile Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) ikinci Başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Tufan Akan, evli ve 2 çocuk babasıdır.