Kentsel Dönüşüm hakkındaki basın açıklamamız..

Kentsel Dönüşüm hakkındaki basın açıklamamız..

Kentsel Dönüşüm hakkındaki basın açıklamamız..

İYİ PARTİLİ AKAN’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM ELEŞTİRİSİ!

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Lalapaşa ve Mutlu mahallelerinin kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Lalapaşa ve Mutlu mahallelerinin kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Akan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un 8 Haziran yani dün bilgi almak ve Manisa’ya kazandırılacak yeni projeleri duyurmak için Manisa’ya geldiğini belirterek, “Bakan Kurum, Manisa Valiliği’nde düzenlenen değerlendirme toplantısının ardından Şehzadeler Belediyesini ziyaret etmiştir. Daha sonra Şehzadeler Belediyesi’nin beş mahallede yapacağı kentsel dönüşüm projesini sahada incelemek üzere bölgeye geçmiş, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etmiş ancak Yunusemre Belediye Başkanlığını ve Yunusemre ilçemizdeki kentsel dönüşüm alanlarını ziyaret etmemiştir. Halbuki Yunusemre Belediyesi’nin de kentsel dönüşüm projesi vardı, nedense kentsel dönüşüm sahasını yani Lalapaşa ve Mutlu mahallelerini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yerinde inceleyecekti ancak mağdur vatandaşın saatlerce beklemesine rağmen inceleme alanına gelmedi. Bu husus, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yunusemre Belediyesi’ne vermiş olduğu riskli alanların düzenlemelerinde problem mi var sorusunu akıllara getiriyor. Kentsel dönüşüm konusunda Yunusemre Belediye Başkanlığı ve Belediye Başkanı tarafından vatandaşın yararını gözetmek için verilen yetkiler tamamen Yunusemre Belediye Başkanlığının ve Belediye Başkanının kendi şartları, istekleri ve tercihleri doğrultusunda yapılmıştır. Bu durum vatandaşın anayasal hakkı olan mülkiyet hakkının gasp edilmesidir, buna karşıda yargı hukuka aykırılığı ve bu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar meydana gelebileceğinden yürütmenin durdurulmasına karar vermiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Yunusemre Kültür Park’ı gezdirildi. Peki Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi Yunusemre Kültür Parkı’nın yapımı için kaç ağaç katlettiğinin kaç hektar yeşil alan yok ettiğinin de bilgisini verdi mi Sayın Bakan’a verdimi acaba? Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Murat Kurum’a Güzelyurt Mahallesi’nde pazaryeri imarlı taşınmaza yapılan ticarethaneyi yani Millet Çarşısını da gezdirdi mi acaba? Gezdiremez… Çünkü İYİ Parti tarafından açılan dava neticesinde Millet Çarşısı adı altında kurulan ticarethanelerin de yürütmeyi durdurma kararı bulunmaktadır. Değerli Manisalılar, Yunusemre İlçemizin değerli sakinleri, usule uygun olmayan, kanun ve nizam tanımayan yöneticilerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. İYİ Parti olarak biz, Yunusemre Belediyesinde yapılmış ve yapılacak olan usulsüzlüklerin ve uygunsuzlukların her zaman karşısında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadelerini kullandı.