Kentsel Dönüşüm Alanını Yerinde İnceledik..

Kentsel Dönüşüm Alanını Yerinde İnceledik..

Kentsel Dönüşüm Alanını Yerinde İnceledik..

İYİ PARTİLİ AKAN’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINA ZİYARET

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerini ziyaret etti.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerini ziyaret etti.
Başkan Akan, kentsel dönüşüm sürecini yakınen takip ettiklerini söylerken, “Maalesef ki ilçemizde her geçen gün daha da derinleşen kentsel dönüşüm sorunu bulunmaktadır. Biz İYİ Parti olarak kentsel dönüşüme karşı değiliz sadece işin yöntemine karşıyız. Süreç kentsel dönüşümden ziyade rantsal dönüşüm şeklinde ilerlemektedir” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZDIR!

Başkan Akan, “Manisamızın kentsel dönüşüme ihtiyacı vardır, doğru. Ancak gelinen süreçte Yunusemre belediyesinin diretmesi ve vatandaşımızı karşısına alması süreci maalesef içinden çıkılamaz noktalara getirmiştir. Mutlu ve Lalapaşa mahallelerimiz toplam 36 dönüm üzerine kurulu ve ilçemizin zemin etüdü olarak en sağlıklı bölgeleridir. Böylesine güzel iki mahalle çöp yığını haline gelmiş, adeta terkedilmiştir. Bırakın vatandaşı istediği müteahhit firmayla anlaşsın. Belediyenin görevi zemin etüdü ve planlamalarını yapmak ve süreci takip etmektir. Eğer siz benim istediğim müteahhit buraları inşa edecek ısrarınızı sürdürür ve vatandaşla karşı karşıya gelmeye devam ederseniz çözüm yolu bulamazsınız” dedi.

MAHKEME DUR DEDİ!

“Hepinizin bildiği üzere bu mahallelerimizde yaşayan hemşehrilerimiz konuyu mahkemeye intikal ettirdiler ve kazandılar. 250 metrekare hak sahibine, al bu 80 metrekarelik ev sana yeter zihniyeti sizin toplumdan ne kadar uzaklaştığınızın bir göstergesidir. Aynı zamanda belediye vatandaşını tehdit edemez. Böyle bir şey dünyanın hiç bir yerinde olamaz. Yetkililer, ya bizim istediğimiz kentsel dönüşüm projesi onaylanır ya da bu iş olmaz demektedir. Bu düşünce yapısının kadim şehrimizdeki hiç bir kesime fayda sağlamayacağı aşikardır. İYİ Parti olarak süreci yakınen takip ediyoruz ve her iki mahallede yaşayan vatandaşlarımızın da yanındayız” ifadelerini kullandı.