İYİ Partili Akan’dan Maski’ye Sert Çıkış

İYİ Partili Akan’dan Maski’ye Sert Çıkış

İYİ Partili Akan’dan Maski’ye Sert Çıkış

İYİ Partili Akan’dan Maski’ye Sert Çıkış

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, bazı mahallelerde yaşanan su sıkıntısı sebebiyle MASKİ’yi sert ifadelerle eleştirdi.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Yuntdağı bölgesinde ki bazı mahallenin özellikle Üçpınar Mahallesi’nin an itibariyle su problemi yaşadığını belirterek MASKİ’yi sert ifadelerle eleştirdi. İYİ Parti’li Akan, “pandemi ile mücadele ettiğimiz bu hassas dönemlerde hijyen kurallarına dikkat etmenin ne kadar önem arz ettiğini biliyoruz. Suyun ve temizliğin bu denli önemli olduğu bir süreçte maalesef 10 gündür Üçpınar Mahallemize su verilemiyor. Mahalle sakinlerinden yoğun şekilde destek telefonları ve mesajları alıyorum. Bu durum kabul edilemez. Bu dönemde yaşanmasını arzu etmediğimiz bir durumla karşı karşıyayız. Gelinen noktada MASKİ’den her hangi bir açıklama dahi yapılmamasının derin üzüntüsü içerisindeyim.” dedi.

HİÇ Mİ VİJDANINIZ YOK

Aynı şeyleri deneyerek mucize beklemenin mantık dışı bir düşünce olduğunu belirten Akan, ”bu bölge de su sıkıntısı sürekli yaşanıyor. MASKİ yetkilileri bölge de inceleme yapıyor, vanaları kapatıyor ve suyun birikmesini bekliyor. Böyle bir çözüm olabilir mi? Bu insanlar 10 gündür su ihtiyaçlarını nasıl karışlıyorlar? Hiç mi düşünmüyorsunuz, siz de hiç mi vijdan yok?” dedi.

ÇÖZÜM YENİ SONDAJ

Üçpınar bölgesinde mevcut su deposunun 300 litre olduğunu söyleyen Akan, “mevcut su deposu gayet kullanılabilir ve kapasitesi yeterli. Burada ki sıkıntı su deposuna yeterli suyun basılamaması. Mevcut depoya yüz elli metre mesafe de yani eski yağlı güreşlerin yapıldığı düz alanda, uzmanlar yerin yüz metre altında suya ulaşılabileceğini belirtiyor. Maliyeti çok yüksek olmayan ancak bölgeyi rahatlatacak kalıcı çözüm yolu budur. Mevcut sondaj da su kalmamıştır, zorlamanın tekrar tekrar denemenin hiç bir faydası yoktur.” dedi.

SADECE ÜÇPINAR’DA DEĞİL!

İlçede yaşanılan su ve alt yapı sıkıntısının sadece Üçpınar Mahallesi ile sınırlı olmadığını söyleyen İYİ Parti’li Akan, “Muradiye Mahallemiz adeta bir İlçe nüfusuna ulaştı. Şehrin göç alanında bulunması ile nüfusunun önümüzde ki yıllarda yüz bini geçmesi tahmin ediliyor. Ancak şimdiden evlerin üçüncü, dördüncü katlarına bile su çıkmıyor. İlerisi için nasıl bir planlama yapılıyor çok merak ediyorum. Önemli olan konut yapmak, ruhsat kesmek değil alt yapıyı kuvvetlendirmek ve vatandaşı madur etmemektir. Yuntdağ Mahallelerimiz de içme suyu sıkıntısının yanında bir de kanalizasyon sistemine sahip olmayan 7-8 mahallemiz var. Bu devirde Manisamızın merkez İlçe mahallelerin de böyle bir sıkıntının olması kabul edilemez.
Bölge halkımızın yaşadığı su ve alt yapı sıkıntılarını yakınen takip ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ yetkililerini göreve davet ediyorum. Bu devirde vatandaşımıza bu zulmü yaşatmayın.” ifadelerini kullandı.