BAŞKAN AKAN HOCALI ŞEHİTLERİNİ ANDI

BAŞKAN AKAN HOCALI ŞEHİTLERİNİ ANDI

BAŞKAN AKAN HOCALI ŞEHİTLERİNİ ANDI

BAŞKAN AKAN HOCALI ŞEHİTLERİNİ ANDI

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 29 yıl önce Ermeni güçlerinin Azerbaycanlı sivillere yönelik insanlık tarihinin en büyük suçlarından birini işlediği Hocalı katliamının yıl dönümünde açıklama yaptı. Akan, “29 yıl önce yaşanan Hocalı katliamının acısı hala ilk günkü gibi içimizde” dedi.

Ermeni güçlerinin 29 yıl önce Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycanlı sivillere yönelik insanlık suçu işlediği Hocalı katliamının yıl dönümünde İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, “Soydaşlarımızın acısını paylaşıyoruz” dedi.

“ERMENİ GÜÇLERİ İNSANLIK SUÇU İŞLEDİ”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan yaptığı açıklamada, “Bundan tam 29 yıl önce, kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde soydaşlarımıza uygulanan vahşet ve katliam, dünyanın en büyük insanlık suçlarından biri olarak tarihe geçmiştir. Ermeni güçleri insanlık suçu işleyerek 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’den fazlası ise yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycanlı soydaşımızı vahşice katletmiştir. Bine yakın soydaşımız ise yaralanmış, rehin tutulmuş ve kaybolmuştur” dedi.

“SOYDAŞLARIMIZIN HAKLARI İADE EDİLMELİ”

Başkan Akan, Hocalı katliamında hayatını kaybedenleri anarak, “Ermeni güçleri son olarak yine Dağlık Karabağ’a ve sivillerin hayatına göz dikmiş ancak iki devlet, tek millet olduğumuz Azerbaycan hükümetinin ve ordusunun gücüyle bozguna uğramıştır. Hocalı’yı, Dağlık Karabağ’ı görmek istemeyenler, sözde Ermeni soykırımı iddiasıyla milletimizi yargılamaya girişenlere söylenecek en hafif kelime ‘insafsızlık’ ve ‘yüzsüzlük’tür. Hocalı katliamının 29. yıl dönümünde bir kez daha hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, Ermeni güçlerinin katliamını bir kez daha lanetliyorum. Bu katliam nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda kalan, yurdundan uzak kalan soydaşlarımızın haklarının iadesi, uluslararası toplumun en ciddi görevleri arasındadır” ifadelerini kullandı.