Başkan Akan Güven Tazeledi

Başkan Akan Güven Tazeledi

Başkan Akan Güven Tazeledi

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda kongre süreci Yunusemre İlçesinde gerçekleşen 2. Olağan Kongre ile başladı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Tufan Akan güven tazeledi. 

Konuşmasına İdlib şehitlerine rahmet dileyerek başlayan Akan, “Büyük Atatürk; tarihi yaşadığımız gibi yazdık, ancak geleceği cumhuriyete inananlara, koruyacaklara ve yaşatacaklara emanet etmek gerekir diyor. Atamızın gösterdiği yolda Cumhuriyetimize ve Demokrasimize sahip çıkacağız. Ben ve ekibim bu emanetin sorumluluğun ve ciddiyetinin mesuliyetindeyiz. İyi parti hepimizin hatırlayacağı gibi uzun bir demokrasi mücadelesi sonunda kurulmuştur. Bu mücadele 25 Ekim 2017’de cesurlar hareketinin lideri genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, dil, din, ırk, etnik köken, siyasi görüş farketmeden ortak değerler çerçevesinde bir araya gelmiş kadroların mücadelesidir. Bu demokrasi mücadelesinde Manisa’mızda partimizin kuruluşunda emeği geçen tüm kurucu il ve ilçe yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden bu yana gecesini gündüzüne katarak
Yunusemre ilçesi için çalıştıklarını belirten Akan, “Bir memleket meselesi diyerek çıktığımız bu yolda, Genel Başkanımız liderimiz Sayın Meral Akşener’in dediği gibi ‘Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşeyecek’. İşte o cesurlar işini gücünü, dükkanını, bağını bahçesini bırakıp buraya gelerek bu salonu dolduran sizler ve tüm Türkiye’de iyilik kervanına katılan cesurlar hareketinin değerli üyeleridir. Kendinizle gurur duyunuz. Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Sizlerin duaları ile gece gündüz kar kış demeden çalışıyor çabalıyoruz. 260 bin nüfusu ile Manisa’mızın en büyük ilçesi, Türkiye’nin nüfusa göre 40. büyük vilayeti konumundaki Yunusemre’mizi adeta bir örümcek ağı gibi sardık, bizlere göstereceğiniz teveccüh ile sarmaya da devam edeceğiz. Kıymetli arkadaşlarım göreve geldiğimiz ilk günden bugüne geçen on aylık süre zarfında Yunusemre ilçemize bağlı 87 mahallemizde mahalle başkanlarımızın görevlendirmelerini tamamladık. 87 mahallemizde mahalle başkanlarımızın altındaki teşkilat yapılanmamızı oluşturduk. Üye sayımızı göreve geldiğimiz ilk günden bugüne tam on kat arttırarak 40 yıllık siyasi partilerin Yunusemre ilçemizdeki üye sayılarını geçmeyi başardık bunu hep birlikte yaptık. Şimdi buradan sizlere yeni bir hedefini sözünü veriyorum önümüzdeki iki yıllık süre zarfında Yunusemre ilçemizde iktidar partisinin üye sayısına da geçeceğiz. Bunu da hep birlikte yapacağız. Başaracağız. Başaracağız Başaracağız” dedi.