3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajımız

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajımız

3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajımız

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Akan, “3 Mayıs; Türk milliyetçilerinin bayramıdır. Türk milletini ilimde, maneviyatta, teknikte en yükseğe çıkarma hamlesi olan 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin yabancı kültüre ve yabancı ideolojilere karşı baş kaldırmasıdır. Bizler 3 Mayıs 1944 yani Türkçülük Günü’nün bu yıl 76’ıncı yıl dönümünü anmaktayız. 3 Mayıs 1944 yılından itibaren anılmakta olan Türkçülük Günü, biz Türk Milliyetçileri için büyük önem taşımaktadır.
O tarihte ortaya konan milli duyarlılık ve direniş, büyük Türk milliyetçilerinin yeniden doğduğu, güçlü bir ilham kaynağı, önemli bir örneği teşkil etmektedir. 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin ve Türk milletinin varlık davası için çektikleri acının ve gözyaşının ifadesidir. Türk milliyetçileri, Türk milletinin birliğini, beraberliğini ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima da olmaya devam edecektir. Türk milliyetçileri şartlar ne olursa olsun ülke bütünlüğümüzün, birlik ve beraberliğimizin yanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel istikrarın da tek teminatıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milliyetçilerinin daha iyi anlaşılmasını diliyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyor damarlarında dolaşan asil Türk kanını taşımaktan şeref duyan tüm Vatandaşlarımızın 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.