10 Kasım Mesajımız

10 Kasım Mesajımız

10 Kasım Mesajımız

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 10 Kasım vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Akan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılında, Atamıza duyduğumuz saygı, sevgi ve özlem 10 Kasım hüznü ile bir kez daha yan yana gelmiştir.

Düşman karşısında söz konusu vatan olduğu zaman ‘Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyen, huzur mevz-u bahis olduğunda ise ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyerek barışa verdiği önemi gösteren liderdir Atatürk.

Büyük Önderimiz savaştan çıkmış, yorgun ve bitkin 13 milyonluk Türk milletinin kendine güvenini tekrar kazandıran bir lider olmasının yanı sıra, ebediyete intikalinin 82. yılında hala milletimizin en büyük güven ve onur kaynağı olmaya devam etmektedir. Türk Milleti bugüne kadar nasıl ATA’sına sahip çıkmış ve izinden gitmişse, Türk Gençliği’de ilelebet Atatürk’ün açtığı yoldan gösterdiği hedeften ayrılmayacaktır. Atatürk’ü programlardan, kitaplardan ve armalardan çıkarma çabaları yetersiz ve yersiz kalmaya mahkûmdur. Zira Büyük Önder, milletimizin gönlünde eşsiz bir lider ve kahramandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yüce milletimizin ebedi başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. sene-i devriyesinde minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu Şad, mekanı Cennet olsun inşallah.”